NE DÖLJÖN BE
Ne akarja ezt!
Csörög a mobil. Ezt mindenki naponta többször átéli. Ismeretlen vagy rejtett szám. Felvesszük véletlenül vagy direkt mindegy is. Rekedt hangú úriember tájékoztat minket, hogy a TELEKOM-tól, de lehet, hogy más mobil társaságtól hív és közli, hogy virtuális sorsoláson a mi számunkat sorsolták ki az x. helyen és ezért a nyereményünk sokezer forint. Majd jön, hogy elmondja ki Ő álnév, azonosító és a már megszokott információk, hogy higyjük el ő tuti a szolgáltató embere. Mindig visszakérdez, hogy megértettük-e?! Ha igen, megy tovább a sztorival és három kérdést tesz fel:
1. Van-e bankszámlája?
2. Van-e bankkártyája?
3. Mennyi időbe telik egy bankautomatához elmenni?
Mely után közli, hogy semmilyen banki adatot ne adjunk meg, nem is kér és kérhet ilyet.
Ha eddig megettük a sztorit, akkor ahhoz, hogy rávezessék a szerencsés nyereményt a kártyára menjünk el egy bankautomatához és Ő megad 4-5-6 (ez a bankkártyán található 4-4-4-4-4-4 jegyű számcsoport ami a kártya száma 4 jegyenként tagolva) számcsoportot amit majd be kell írni az automatába, hogy a nyeremény a kártyánkra kerüljön.
NE DÖLJÜNK BE ez is csak egy csalás ismert szolgáltatók nevét felhasználva!!!
Kérem szépen. Bakkártyák közötti átvezetés esetén a pénz azonnal levonódik a számlánkról. A bankkártya lehet bármilyen országban kibocsátott kártya, ne gondoljuk, hogy a csaló annyira buta, hogy Magyar bankkártya számát fogja megadni. Amint bedöltünk ennek és örülnénk a pénznek majd rájövünk, hogy ez a szerencsés nyertes ne mi vagyunk, hanem a csaló akinek pénzt adtunk karácsonyra, névnapra, bármire. Jó eséllyel ettől a pénztől végleg elbúcsúzhatunk.